درب اتوماتیک کشویی و کارایی آن

هر درب در ساده ترین تعریف خود به بازه ای در میان دیوار ها گفته می شود که تمامی رفت و آمد افراد از طریق آن انجام خواهد شد. در اتوماتیک نیز تعبیری مشابه دارد با این تفاوت که جهت تردد بهتر از تجهیزات الکترونیکی مانند چشم الکترونیکی و سنسور ها استفاده می شود تا فرد بدون هیچ گونه دخالت و عمل اضافه ای بتواند از دروازه مشخص شده عبور کند. در مقاله آموزشی درب اتوماتیک کشویی و کارایی آن به بیان توضیحاتی خواهیم پرداخت که پیشنهاد می شود حتما مطالعه فرمائید.

درب اتوماتیک کشویی و کارایی آن

درب اتوماتیک کشویی و کارایی آن

همانطور که در تعریف فوق بیان شد اصلی ترین کار یک درب امکان تردد آسان افراد، ورود و خروج از یک فضا به فضایی دیگر است. گاهی نیاز می شود که این تردد به صورت خودکار و مکانیزه انجام شود و یا گاهی فقط با اعلام دستوری خاص مانند نصب دستگاه کارت خوان، انگشت نگار این پروسه صورت پذیرد. در نهایت می توان گفت مخاطب اینگونه سیستم ها تمامی محیط های عمومی و خصوص است. مکان هایی مانند لابی مجتمع های مسکونی، پارکینگ های عمومی، بیمارستان ها، ادارات دولتی و خصوصی، کارخانجات، هتل ها، مغازه ها، مجتمع های تفریحی گردشگری، مراکز خرید، موزه ها، صرافی ها و طلا فروشی ها و… مناسب نصب و راه اندازی اینگونه سیستم های اتوماسیون به حساب می آید.

درب اتوماتیک کشویی و کارایی آن

در اتومات کشویی

این سری از درب ها متداول ترین نوع از مدل های موجود در بازار است. بازشویی آسان با سرعت قابل تنظیم را ارائه می دهد. وجود نهایتا ۲ لنگه متحرک و جای گیری هر لت متحرک بر روی لت ثابت باعث می شود تا کمترین اصطکاک را سیستم داشته باشد. مورد بیان شده موجب می شود که عمر مفید ریل ها، قلتک ها، کنترل باکس و موتور افزایش یابد و همین امر قطعا باعث افزایش کارایی سیستم خواهد شد.