علت لرزش در اتوماتیک شیشه ای

درب برقی هوشمند به مجموعه ای تشکیل شده از تجهیزاتی گفته می شود که به کمک یکدیگر تردد را برای افراد ممکن می سازد. حرکت صحیح و یا حتی اشتباه هر قطعه موجب کمک و یا ایجاد اختلال در کل سیستم خواهد شد به همین دلیل عدم همکاری هر قطعه و یا حتی نداشتن سرعت کافی در اجرا وظیفه خود ممکن است ضربه ای به مجموعه برای خدمت رسانی بزند. در مقالات آموزشی درب درسا به بررسی علت لرزش در اتوماتیک شیشه ای می پردازیم تا با شناخت کامل در این زمینه بتوانید موارد را بررسی و با ذهن بازتری به حل موارد بپردازید.

علت لرزش در اتوماتیک شیشه ای

علت لرزش در اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک در حالت عادی و پس از نصب صحیح با درصد بسیار پائین خرابی دارد اما ممکن است در صورت اشتباهی حتی جزئی، در هنگام نصب در اتوماتیک با مشکل مواجه شود. این اشکالات هر کدام منشعی مختص به خود دارد که آغاز گر این ایرادات است. اگر بخواهیم موارد ایجاد اشکال را بررسی کنیم به موارد زیادی باید بپردازیم در این مرحله دلایل و علت لرزش در اتوماتیک را بررسی خواهیم کرد و به ارائه راهکارهایی برای اصلاح آن اشاره خواهیم نمود.

  • عدم جای دهی مناسب و صحیح غلتک ها
  • ابعاد غیر استاندارد و اندازه گیری غیر دقیق
  • جا به جا شدن ریل کفی (تفلون کف) در هنگام حرکت
  • ایجاد اشکال در چهار چوب طراحی شده برای نصب درب

همانطور که استنباط می شود اشکالات در سیستم، توسط ۲ عامل ایجاد می شود که اولین آن عدم دانش کافی در هنگام نصب و اندازی و عامل دوم برخورد با شی و یا وارد شدن ضربه است. ۲مورد اول از ۴ مورد بالا مربوط به عدم دانش کافی و موارد ۳ و ۴ مربوط به امکان برخورد شی و یا ضربه است. البته فارغ از تمام مباحث گفته شده، این نکته قابل تذکر است هر درب حتی در استاندارترین حالت خود در هنگام حرکت لرزشی به صورت کاملا طبیعی و پیش بینی شده دارد.

گاهی نیز ممکن است ایرادی مکانیکی در سیستم وجود داشته باشد که بعد از بررسی موارد فوق و در صورت بر طرف نشدن لرزش مورد بررسی قرار می گیرد. اندازه گیری نادرست و عدم دقت در هنگام نصب از موارد نادر به حساب می آید که فقط در شرکت هایی با دانش پائین اتفاق می افتد اما ۲ مورد دیگر به نسبت متداول تر است که با اعزام کارشناس فنی درسا برطرف خواهد شد. برای حل این مورد بازدید دوره ای از سیستم ها امری ضروری به حساب می آید.