نوع باز و بسته شدن درب شیشه ای اتوماتیک

درب اتوماتیک همانطور که از نامش استنباط می شود به دربی که به صورت خودکار باز و بسته می شود درب اتوماتیک می نامند البته برای انجام عملیات فوق الذکر، زنجیره ای از قطعات در کنار یکدیگر انجام وظیفه می کنند. سنسور ها، ریل، غلتک ها و قطعاتی از این قبیل تکمیل کننده این روند هستند. برای ارائه خدمات، تنظیمات متناسب با نیاز مجموعه صورت می گیرد. یکی از بزرگترین تنظیماتی که باید بر روی سیستم اتوماسیون پیاده شود نوع باز و بسته شدن درب شیشه ای اتوماتیک است.

نوع باز و بسته شدن درب شیشه ای اتوماتیک

اگر در اتوماتیک را در حالت پیش فرض و در ساده ترین حالت ممکنه در نظر بگیریم ارسال دستور جهت ممکن ساختن تردد توسط چشمی صورت می گیرد اما در شرایطی با توجه به مکان و محل نصب درب می توان از تجهیزات خاص جهت کنترل عبور و مرور استفاده نمود. دستگاه کارت خوان، شاسی و چهره خوان و… از تجهیزاتی از این دست هستند که هر کدام با توجه به خاصیتی که دارند عملکرد سیستم را محدود می کنند.

نوع باز و بسته شدن درب شیشه ای اتوماتیک

نوع باز و بسته شدن درب شیشه ای اتوماتیک

دکمه PUSH BUTTOM با نصب در مجاورت درب اتوماتیک (ویا هر مکان خاص دیگری که در نظر گرفته شده باشد) به گونه ای عمل می کند که با فشردن آن درب باز می شود. به بیانی ساده تر چشمی در این حالت غیر فعال است و این کلید کار چشمی را انجام می دهد (ارسال دستور باز شدن سیستم اتوماسیون) و در صورت فشردن کلید اجازه عبور فرد را ممکن می سازد. سیستم هایی دیگر عملکردی مشابه را انجام می دهند با ظاهری متفاوت که برای مکان هایی خاص استفاده می شود مانند اتاق CCU که فقط دکتران و پرستاران آن مجموعه اجازه تردد دارند و یا مکانهایی که گاوصندوق بانک نگهداری می شود و…

نوع باز و بسته شدن درب شیشه ای اتوماتیک

علت استفاده از درب اتوماتیک به جای درب درستی

یکی از بزرگترین تفاوت های این دو سیستم در قیاس با هم، بکارگیری خدمات نوین در درب هوشمند برقی است که به صورت خلاصه می توان به موارد زیر اشاره داشت

  • مکانیزه کردن تردد
  • امکان بررسی میزان تردد
  • امکان متصل نمودن سیستم اطفاء حریق
  • امکان نصب نرم افزارهای جانبی برای کنترل تردد
  • محدود کردن عبور و مرور به صورت کاملا تخصصی

با توجه به موارد فوق اگر بخواهیم نوع باز وبسته شدن درب شیشه ای اتوماتیک را در بیانی کوتاه توضیح دهیم چشمی نصب شده در بالای سیستم درب، حسگری برای ارسال دستور باز شدن درب است که در صورت دریافت فرکانسی مبنی بر حضور فرد جهت تردد دستور باز شدن لنگه ها را صادر می کند. در شرایط خاص و یا هر حالتی که مدنظر مدیران مجموعه باشد می توان با کمک از سیستم های تکمیل کننده عبور و مرور را تحت نظارت خود داشت که دستگاه کارتخوان و اثر انگشت و… مثالی بر این امر است.